top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraASCS-Consulting Biuro Rachunkowe Poznań

Ulga podatkowa na innowacje od 2017 r.


PODATKI | 25-11-2016

Od 01.01.2017 roku Ustawa przewiduje zniesienie podatku dochodowego od własności intelektualnej wnoszonej do spółki. Nowe przepisy zakładają możliwość odliczenia od podatku kosztów uzyskania patentu przez MŚP.

Nowelizacja ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej, przygotowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nazywana pierwszą ustawą o innowacyjności - wprowadza system możliwości premiujących i zachęcających do podejmowania działalności innowacyjnej, jak również zwiększa kwoty kosztów kwalifikowanych wydatków na badania i rozwój, które można odliczyć od podatku. Dla MŚP odliczenia te wyniosą do 50 proc. Pozostali podatnicy - duże firmy - będą mogły odliczyć nawet 50 proc. wydatków osobowych oraz 30 proc. pozostałych kosztów związanych z działalnością badawczo-rozwojową.

Nowe przepisy wydłużają do sześciu lat (obecnie jest 3 lata) okres, w jakim przedsiębiorca będzie mógł odliczyć koszty poniesione na działalność badawczo-rozwojową.

W nowelizacji przewidziano również, tzw. start-upy prowadzące działalność badawczo-rozwojową mogą się ubiegać o zwrot gotówkowy w wysokości 18 lub 19 proc. potencjalnego, ale jeszcze niewykorzystanego odliczenia.

Źródło: PAP


53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page