Szukaj
  • ASCS-Consulting obsługa księgowa Poznań

Składki ZUS: czy będą dobrowolne ?


DzGP, 26.02.2019, UBEZPIECZENIA

Na razie to tylko wstępna propozycja.

Do maja ma być zaproponowana dobrowolność składek na ZUS dla przedsiębiorców – tak zadeklarował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

„W Polsce ryczałtowy ZUS jest zabójcą miejsc pracy, przedsiębiorcy mówią wprost, że niekiedy uniemożliwia im pracę” – stwierdził. „Przypomnę, mały ZUS jest od przychodu, ale przedsiębiorcy mówią, że ich dochód czasem nie pozwala na zapłacenie tak wysokiej składki. I wtedy albo się zadłuża, albo zamyka działalność” – dodał. Abramowicz zaznaczył, że pierwsze obliczenia już zostały zrobione. Stwierdził też, że nie wszyscy przedsiębiorcy zrezygnują. „Zrobimy badanie ilu przedsiębiorców zadeklaruje, że wyjdzie z systemu. (...) Na pewno nie wyjdą wszyscy (...)” – podkreślił. Rzecznik MŚP podczas weekendowej konferencji „Strategia dla Polski”, organizowanej przez Fundację „Pomyśl o przyszłości”, zachęcał obecnych tam przedsiębiorców do współpracy z jego biurem i aktywnego uczestnictwa w posiedzeniach Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP.

#dobrowolneskładkiZUS

39 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Startuje Tarcza Finansowa PFR 2.0

Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju to kolejne wsparcie dla przedsiębiorców. O pieniądze wnioskować można już od 15 stycznia. Łączna wartość tarczy wyniesie 20 mld złotych. Skorzystać z ni

ASCS-Consulting Biuro Rachunkowe Poznań