top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraASCS-Consulting Biuro Rachunkowe Poznań

NIE dla testu przedsiębiorcy


Minister przedsiębiorczości i technologii, powiedziała, że rząd nie będzie się zajmował tzw. testem przedsiębiorcy. Wycofano się zatem z pomysłu opisanego tutaj . Nowe regulacje, które miały oddzielić „prawdziwych przedsiębiorców” od osób pozornie samozatrudnionych (nieprawdziwych), niczego by nie zmieniły i byłyby powszechnie obchodzone.

Regulacje prawne, które zaproponował resort finansów niewiele by zmieniły i byłyby tak samo obchodzone jak przepisy kodeksu pracy, który już obecnie definiuje, że praca wykonywana pod kierownictwem pracodawcy, w miejscu i w czasie przez niego wskazanym, nie jest samodzielną działalnością gospodarczą, lecz pracą etatową.

Konfederacja Lewiatan cieszy się, że resort przedsiębiorczości chce rozmawiać o przestrzeganiu regulacji dotyczących samozatrudnienia w Radzie Dialogu Społecznego, ponieważ my również jesteśmy zainteresowani, aby wypracować skuteczne zasady egzekwowania już obowiązującego prawa w zakresie samozatrudnienia i zapewnić uczciwą konkurencje na rynku pracy. Źródło: Konfederacja Lewiatan


34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page