top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraASCS-Consulting Biuro Rachunkowe Poznań

Możliwość zapisu na szczepienia przeciw COVID-19

Dzisiaj nie będzie o podatkach (prawie) 😊


Informujemy, że poznański szpital HCP rozpoczął zapisy dla pacjentów na szczepienia ochronne przeciwko COVID-19. Choć zapisać można się już teraz, faktyczne rozpoczęcie szczepień dla pacjentów może się rozpocząć za ok 2-3 tygodnie (decyduje kolejność zapisu).

Z oczywistych względów pierwszeństwo ma personel medyczny czyli tzw „grupa 0” (i bogaci celebryci ? ), następnie dopiero pacjenci.

Pacjenci mogą zapisać się już teraz posługując się poniższym linkiem:

 

W zakresie podatków możemy tylko ogólnie zwrócić uwagę, niezależnie od powyższej informacji, że:


a. w przypadku odpłatności:

koszt zakupu szczepionki może być uwzględniony w rachunku podatkowym podmiotu (tzn może być uznany za koszt podatkowy firmy) w tym w przypadku zaaplikowania jej dla swoich pracowników oraz - w odróżnieniu od innych popularnych świadczeń - współpracujących na b2b (więcej)

Kwestii odliczenia VAT nie ma gdyż stawka = 0% (więcej)


b. jeśli będzie nieodpłatne:

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 2 grudnia 2020 r., pobór podatku dochodowego od osób fizycznych od wartości nieodpłatnych świadczeń został zaniechany do końca trwania pandemii (więcej)
 

oświadczenie:


Firma ASCS-Consulting nie posiada informacji o warunkach i zasadach przeprowadzanych szczepień, w szczególności ewentualnej odpłatności.

Firma ASCS-Consulting nie jest organizatorem ani współorganizatorem wyżej opisanego programu szczepień ochronnych, a powyższy opis ma charakter wyłącznie informacyjny, na podstawie ogólnodostępnych informacji i w żadnym wypadku nie stanowi oferty w jakimkolwiek znaczeniu. Firma ASCS-Consulting nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia w związku z powyższym, ani nie działa na niczyje zlecenie. Nie gromadzi ani nie przetwarza w związku z tym żadnych danych osobowych w znaczeniu RODO.

420 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận

Đã xếp hạng 0/5 sao.
Chưa có xếp hạng

Thêm điểm xếp hạng
bottom of page